اگر آب یا مایعات بر روی لپ تاپ یا تبلت ریخت چه کنیم؟

اگر لپ تاپ شما خیس شود، مقوله زمان اهمیت ویژه ای دارد. شما بایستی به سرعت آن را خاموش کرده، از شارژ بکشید و باتری آن را خارج نمایید.

هر ثانیه برای اینکار اهمیت دارد. منتظر نمانید که خود دستگاه خاموش شود، به سرعت دکمه خاموش کردن آن را نگه دارید تا خاموش شود.

روی لپ تاپ شما آب ریخته است؟
در صورت ضروری بودن این موضوع:

قدم اول: تمامی وسایل و تجهیزاتی که قابل جدا شدن هستند را به سرعت جدا کنید. موس و تمامی کابل ها، دی وی دی ها و انواع فلش را جدا کرده تا لپ تاپ به تنهایی باقی بماند.

قدم دوم: بیرون لپ تاپ را خشک کنید. حال آن را به سرعت باز کرده و به صورت برعکس نگه دارید و تمام جاهایی که می توانید را با پارچه هایی با جذب بالا مانند حوله خشک کنید.

در این جا نوع مایع اهمیت دارد: آب کمترین ضرر را دارد در حالی که مایعات الکلی و شیرین بیشترین آسیب را می رسانند.

قدم سوم: در این مرحله توصیه می کنیم اگر امکان پذیر است از گارانتی دستگاه استفاده کنید.

اگر شما قصد ندارید که یک حرفه ای به دستگاه شما نگاه دقیق بیاندازد، مراحل دیگری نیز وجود دارد که می تواند در خشک شدن دستگاه کمک کند.

در حالی که لپ تاپ های قدیمی به راحتی باز شده و می توان آن ها را دستکاری کرد، در دستگاه های امروزی به راحتی امکان پذیر نخواهد بود. توصیه می کنیم که درصورتی دستگاه خود را باز کنید که می دانید آسیبی به آن وارد نکرده و اوضاع بدتر از آن چه هست نمی شود.

اگر لپ تاپ شما خیس شود، مقوله زمان اهمیت ویژه ای دارد. شما بایستی به سرعت آن را خاموش کرده، از شارژ بکشید و باتری آن را خارج نمایید.

 

قدم اول: باتری را خارج کنید.

قدم دوم: اگر احساس می کنید که ممکن است مایع به قطعات مهم دستگاه مانند هارد آن وارد شده و آن ها را از کار بیاندازد، آنها را نیز خارج کنید. در برخی از لپ تاپ ها آچار مخصوصی نیازی دارید تا آنها را باز نمایید. رم های لپ تاپ معمولا با دو زبانه کناری آن ها خارج می شوند. به هر حال قبل از هر کاری مطمعن شوید که ارتباط شارژر قطع شده و برقی وارد دستگاه نمی شود.

قدم سوم: تمام قطعاتی را که خارج کردید، با دقت بررسی کنید که خراب و یا مرطوب نشده باشند. هر بخشی که خیس شده باید خشک شود. اما اگر هر مایعی غیر از آب بود، تقریبا همه آنها را می توانید با الکل ۹۹ درصد ایزوپروپل پاک کنید که آسیب نمی رساند.

قدم چهارم: پس از جداسازی، می بایست به مدت دو تا سه روز آنها را در جای خشک قرار دهید. توجه کنید که انواع فن ها می تواند فرایند رو تسریع کند. از سشوار استفاده نکنید زیرا مشکلات استاتیکی ایجاد می کند. پس از این موارد می توانید قطعات را دوباره در جای خود نصب کرده و ببینید که دستگاه کار می کند یا خیر.

گر نتوانستید قطعات لپ تاپ را از هم جدا کنید:

حال تصور کنید که حالا شما مک بوک یا سرفیس بوک دارید که نمی توان قطعات آن را از هم جدا کرد. در این حالت گزینه های پیش روی شما کمتر می شود. بین زمانی که مایع روی صفحه کلید شما ریخته تا زمانی که به محل تعمیرات می رسید، چند کار می توانید انجام دهید: دستگاه را برعکس نگه داشته و تمام مایعات قابل خشک کردن را با حوله خشک کنید.

پس از آن، دستگاه را روی سطح خشک بخوابانید که در این مرحله، یک کیسه بزرگ برنج کمک فراوانی می کند زیرا برنج قدرت جذب بسیاری دارد و به خروج مایع کمک فراوانی خواهد کرد.

منبع: digitaltrends

modiresite

دیدگاه کاربران ...

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات